سایت گلاس

سایت گلاس چیلر چیست؟

در چیلر تراکمی برای مشاهده و بررسی وضعیت در خط مایع مبرد ، از سایت گلاس یا شیشه رویت استفاده می شود. این قطعه متشکل از یک سطح شیشه ای ، محفظه فلزی و یک نشانگر است. نوع دیگری نیز به نام سایت گلاس روغن موجود است که در کمپرسور برای مشاهده وضعیت روغن آن نصب می شود. در این مقاله به سایت گلس خط مایع مبرد می پردازیم.

شیشه رویت چیلرشیشه رویت قبل از شیر انبساط و پس از هر قطعه جانبی دیگری بعد از کندانسور نصب می شود. قبل از آن نیز قطعه دیگری به نام فیلتر درایر قرار دارد. فیلتر درایر دو وظیفه مهم دارد:

  • حذف رطوبت از خط مبرد : ممکن است مقداری آب به خط مبرد وارد شود. این اتفاق باعث کاهش شدید کارایی چیلر و همچنین خرابی کمپرسور خواهد شد. فیلتر درایر باید این رطوبت احتمالی را از مبرد ، بگیرد.
  • گرفتن ناخالصی ها : مبرد باید عاری از هرگونه ناخالصی باشد. با عبور از فیلتر ، آنها حذف می شوند.

یکی از مواردی که با استفاده از سایت گلس می توان به آن پی برد ، خرابی فیلتر درایر است.

مبرد باید در هنگام عبور از سایت گلاس شفاف و به شکل ستونی از مایع عبور کند. همچنین نشانگر باید سبز رنگ باشد. اگر اینطور نباشد یعنی مشکلی در کار است. در ادامه به مسائلی که در سایت گلاس نمایان می شود ، خواهیم پرداخت.

در سایت گلاس حباب دیده می شود.

ممکن است مشاهده در کمبود شارژ مبرد است. اگر نشانگر سبز رنگ باشد ، رطوبت در آن وجود ندارد. اگر کندانسور نیز درست کار نکند ، یا  در کندانسور های آب خنک ، برج خنک کننده ، یا پمپ های آب با مشکل روبه رو باشند ، نیز این حالت به وجود می آید.

در شیشه رویت حباب دیده می شود و نشانگر نیز زرد رنگ است.

در مبرد نباید هیچگونه رطوبتی باشد ، چون واکنش آن با آب ، باعث ایجاد یک ترکیب شیمیایی اسیدی می شود. زرد شدن رنگ نشانگر ، نشان دهنده وجود اسید است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مشاهده لیست قیمت چیلر