فروش چیلر در اصفهان

آریانوین پارسه ، دفتر فروش مرکزی چیلر همرا در استان اصفهان

اگر قصد خرید چیلر در اصفهان را دارید ، این مقاله را حتما مطالعه فرمایید.

فرم درخواست خرید چیلر

مدیر فروش : 09137305102

چیلر چیست؟

چیلر دستگاهی برای تامین سرمایش در فصول گرم سال است. این سیستم بر مینای دو نوع سیکل تبرید تراکمی و جذبی طراحی می شوند. در گذشته در بیشتر پروژه از چیلر جذبی استفاده می شد. اما در سال های اخیر این سیستم محبوبیت خود را از دست داده و چیلر تراکمی سهم بازار آن را به دست آورده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه کار و تفاوت های این دو نوع سیستم ، مقاله چیلر را مطالعه فرمایید.

چیلر تراکمی نیز ، خود در دو نوع آب خنک و هواخنک تولید می شود. در چیلر تراکمی آب خنک ، از برج خنک کننده و آب برای دفع گرمای محیط استفاده می کنند. این در حالی  است که چیلر هوایی به وسیله فن و بدون نیاز به آب کار خود را انجام می دهد.

کمپرسور چیلر مناسب اصفهان

انتخاب کمپرسور مناسب بستگی زیادی به پروژه و ظرفیت مورد نیاز برای ساختمان دارد. شرایط دیگری مانند شرایط آب و هوایی اصفهان نیز در تصمیم تولیدکننده نقش آفرینی جدی می کند. معمولا چیلرسازان برای اصفهان ، سه نوع کمپرسور روتاری ، اسکرال و اسکرو را توصیه می کنند. برای مینی چیلرهای بسیار کوچک ، می توان از روتاری و یا کمپرسور اسکرال استفاده کرد. البته با توجه به انعطاف پذیری بیشتر کمپرسور اسکرال ، فروشندگان و خریداران چیلر در اصفهان ، علاقه بیشتری به آن دارند. برای چیلر های متوسط نیز بهترین گزینه اسکرال است. حتی در چیلرهای بزرگ نیز می توان با نصب و کاپل کردن چند کمرسور ، به ظرفیت های بیشتر دست پیدا کرد.

با توجه به ساختار شهری و متراکم اصفهان ، بهتر است چیلرهای اسکرال خریداری شود. زیرا صدا و لرزش کمی دارند. اما در ظرفیت های بالا ، چیلرهای اسکرو نیز به دلیل قدرتی که دارد، مورد توجه هستند.

برای آشنایی بیشتر ، توصیه می کنیم مقاله کمپرسور چیلر را مطالعه فرمایید.

کندانسور

کندانسور چیلر ، در واقع یک مبدل حرارتی است که گرمای مبرد داغ خروجی از کمپرسور را به محیط دفع می کند. این قطعه در دو نوع طراحی می شود ، آب خنک و هواخنک. در کندانسور هواخنک با استفاده از فن ، گرمای مبرد را به محیط بیرون دفع می کند. در کندانسور آب خنک نیز با بهره گیری از برج خنک کننده و آب ، این دفع گرما انجام می شود. برای چیلر در استان اصفهان ، به دلیل کمبود آب توصیه می شود از چیلر هواخنک استفاده شود.

شیر انبساط

در چیلر تراکمی ، شیر انبساط میزان جریان مبرد ورودی به اواپراتور را کنترل می کند. اگر جریان مبرد بیش از حد نیاز باشد ، باعث می شود که مبرد به صورت مایع به کمپرسور برگردد و کمپرسور یخ بزند. همچنین این قطعه سیکل تبرید را به دو بخش با فشار بالا و فشار پایین تقسیم می کند. با عبور مایع مبرد از اکسپنشن ولو ، فشار از روی آن برداشته شده و مقداری از آن تبخیر می شود. این کار موجب پایین تر آمدن دمای مبرد است. شیر انبساط الکترونیکی از نوع ترموستاتیکی حساسیت و دقت بیشتری دارد.

اواپراتور

در اواپراتور چیلر ، گرما از آبی که گرمای فضای داخل را جذب کرده و به چیلر برگشته به مایع مبرد منتقل می شود. به عبارت دیگر آب برای رفتن به فن کویل ها ، سرد می شود. اواپراتورهای چیلر تراکمی در دو نوع پوسته و لوله (Sell and Tube) و صفحه ای یا پلیتی (Plate) تولید می شوند. مبدل حرارتی صفه ای کارایی بالاتری دارد. اما با توجه به این که از دوام و طول عمر کمتری برخوردار است ، در ایران چندان نیز محبوب نیست. مخصوصا این که در اقلیم استان اصفهان ، اواپراتور تحت فشار بالایی قرار می گیرد.

کدام چیلر برای اصفهان مناسب است؟

یکی از عوامل تعیین کننده در انتخاب چیلر مناسب ، شرایط آب و هوایی آن منطقه است. در استان اصفهان ، با اقلیمی خشک و همچنین کمبود آب مواجه هستیم. به طور کلی در گرم ترین روز  دما به 48 درجه سانتی گراد ، در شهرهایی مانند کاشان ، می رسد. در شهر اصفهان نیز دمای گرم ترین روزهای سال در حدود 40 درجه سانتی گراد است.

به طور دقیق تر می توان استان اصفهان را به سه قسمت آب و هوایی تقسیم نمود که خرید چیلر برای دو قسمت خشک و نیمه خشک اصفهان مناسب است.

  1. بخش های کوهستانی غرب استان ، دارای هوایی سرد و مرطوب است.
  2. آب‌وهوای نیمه‌خشک ، شامل نواحی مرتفع مرکزی و شمالی استان.
  3. آب‌وهوای بسیار خشک تا خشک گرم، شامل قسمت اعظم استان از جمله نواحی پست شرقی و دشت‌های مرکزی و شمال‌شرقی استان.

با توجه به شرایط بالا برای استان اصفهان ، خرید چیلر تراکمی هوا خنک بهترین انتخاب است. چون به آب نیاز ندارد و فقط با برق کار می کند. البته باید توجه داشت سیستمی که خریداری می کنید ، متناسب با اقلیم استان اصفهان باشد. حتی در شهرهای مختلف استان اصفهان نیز شرایط متفاوتی حاکم است که تولید کننده باید به آن توجه کند.

فروش چیلر در اصفهان

بهترین انتخاب برای افرادی که قصد خرید چیلر در استان اصفهان را دارند ، انتخاب تولیدکننده ای معتبر از خود استان است. بخشی از مزیت های این انتخاب عبارت اند از:

  1. فروش چیلر اصفهانتولیدکنندگان اصفهانی چیلر ، به شرایط آب و هوایی استان کاملا اشراف دارند.
  2. امکان بازدید از کارخانه به راحتی مهیا است. توصیه می کنیم قبل از خرید چیلر ، حتما از کارخانه بازدید فرمایید تا از اعتبار آن اطمینان حاصل کنید.
  3. قطعا به دلیل نزدیکی مسافت ، خدمات بهتر و سریع تری دریافت خواهید کرد.
  4. هزینه های سرویس و بازدیدهای دوره ای  پس از اتمام زمان گارانتی ، به شدت کاهش می یابد.
  5. کارخانه چیلر همرا در اصفهان در زمان تحویل ، سیستم را در حضور مشتریان و در اتاق تست ، مورد آزمایش قرار می دهد.