لیست قیمت مینی چیلر و چیلر

قیمت چیلر به عوامل مختلفی بستگی دارد. کاربری و طراحی ، اقلیم منطقه که به کارگیری قطعات خاص آن را می طلبد. همچنین طراحی سیستم برق دستگاه نیز تاثیر زیادی بر قیمت اولیه آن می گذارد. در جداول زیر لیست قیمت چیلر هوایی و یا همان چیلر تراکمی هواخنک را به تفکیک ظرفیت تبریدی مشاهده می نمایید.

قیمت چیلر به عوامل مختلفی بستگی دارد. کاربری و طراحی ، اقلیم منطقه که به کارگیری قطعات خاص آن را می طلبد. همچنین طراحی سیستم برق دستگاه نیز تاثیر زیادی بر قیمت اولیه آن می گذارد. در جداول زیر لیست قیمت چیلر هوایی و یا همان چیلر تراکمی هوا خنک را به تفکیک ظرفیت تبریدی مشاهده می کنید.

چیلر

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان و یا دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید!

چیلر یکی از مدرن ترین سیستم های سرمایش حال حاضر در دنیاست. قدرت بالا ، کیفیت مناسب و طول عمر زیادی که نسبت به دیگر سیستم ها دارد ، مزیت های مهم این دستگاه است. اما یکی از مولفه های اصلی در زمان انتخاب و خرید ، قیمت متناسب با بودجه ای که در نظر گرفته ایم است.

کمپرسور چیلر
کندانسور هوا خنک
مبدل حرارتی
شیر انبساط الکترونیکی

لیست قیمت مینی چیلر

مینی چیلر (mini chiller) چیست؟ همانطور که از نامش مشخص است ، منظور چیلرهای کوچک با ظرفیت پایین است. مینی چیلرهای خانگی در ویلاها و ساختمان های با تعداد واحد کم کاربرد دارد. گاهی نیز در یک آپارتمان می خواهید ، هر واحد از سیستمی مجزا برای سرمایش بهره ببرد ، در این صورت نیز نصب مینی چیلر مناسب است.

در فرآیندهای صنعتی هم استفاده از مینی چیلر صنعتی بسیار رایج است. البته طراحی و ساخت این نوع دستگاه های بر اساس هدف از سردسازی ، نوع فرآیند ، فرآورده ها ، دمای محیط ، دمای هدف و مولفه های بسیار دیگر ، کاملا سفارشی است. برآورد قیمت این دستگاه باید پس از تعیین تمام این عوامل انجام گیرد.

با توجه به این که این سیستم دارای تناژ تبرید پایینی است ، کمپرسوری که در آن قرار می گیرد معمولا روتاری (در حالت برق تک فاز) و اسکرال (برق سه فاز) است. در برخی موارد از کمپرسور پیستونی نیز استفاده می شود که البته روز به روز کاهش می یابد. مینی چیلرها به صورت تک کمپرسور و یا با کاپل کردن دو کمپرسور تولید می شوند. مزیت استفاده از دو کمپرسور در این است که علاوه بر کاهش برق ، در صورت خرابی یکی از کمپرسورها ، دستگاه همچنان می تواند تا تعمیر خرابی به کار خود ادامه دهد.

قصد خرید مینی چیلر دارید؟

به دلیل نوسانات شدید بازار ، لطفا قبل از هرگونه تصمیم گیری با ما تماس بگیرید!

لیست قیمت مینی چیلر

مینی چیلر
3 تن تبرید
مدل کمپرسور: ZR 36
تعداد: 1
مینی چیلر
4 تن تبرید
مدل کمپرسور: ZR 48
تعداد: 1
مینی چیلر
5 تن تبرید
مدل کمپرسور: ZR 61
تعداد: 1
مینی چیلر
6 تن تبرید
مدل کمپرسور: ZR 36
تعداد: 2
مینی چیلر
8 تن تبرید
مدل کمپرسور: ZR 48
تعداد: 2
مینی چیلر
10 تن تبرید
مدل کمپرسور: ZR 61
تعداد: 2

با توجه به نوسانات شدید قیمت ، قبل از تصمیم گیری فرم زیر را تکمیل نمایید. ما در کمتر از یک روز کاری با شما تماس خواهیم گرفت.

می خواهید ما با شما تماس بگیریم؟

قیمت چیلر مرکزی

در آپارتمان ها و ساختمان های بزرگ با چندین واحد و بخش ، به جای این که برای هر واحد یک چیلر کوچک خریداری کنیم ، می توانیم چیلری برای کل ساختمان در نظر بگیریم. این کار باعث کاهش هزینه های اولیه و قیمت چیلر می شود. هزینه های تعمیر و نگهداری سیستم نیز بسیار کم می شود.

مصرف برق یک چیلر مرکزی نسبت به چند مینی چیلر با مجموع ظرفیت یکسان ، کمتر خواهد بود. با توجه به تعرفه های اعلام شده از سوی شرکت توزیع برق نیز ، قیمت برق مشاع 1/3 تا 1/4 ارزان تر محاسبه می شود.

چیلر از چهار قطعه اصلی کمپرسور ، کندانسور ، شیر انبساط و اواپراتور تشکیل شده است. قطعات دیگر برای راه اندازی ، کنترل ، افزایش بهره وری و بالا بردن طول عمر این چهار مورد است. مبرد در یک سیکل بسته در گردش است و گرمای چیلد واتر ار جذب کرده و به محیط بیرون دفع می کند. آبی که در اواپراتور سرد شده به فن کویل های داخل ساختمان می رود و گرمای محیط هدف را جذب کرده و به چیلر باز می گردد.

قصد خرید چیلر مرکزی دارید؟

به دلیل نوسانات شدید بازار ، لطفا قبل از هرگونه تصمیم گیری با ما تماس بگیرید!

لیست قیمت چیلر مرکزی

چیلر
12 تن تبرید
مدل کمپرسور: ZR 72
تعداد: 2
چیلر
16 تن تبرید
مدل کمپرسور: ZR 48
تعداد: 4
چیلر
20 تن تبرید
مدل کمپرسور: ZR 61
تعداد: 4
چیلر
24 تن تبرید
مدل کمپرسور: ZR 72
تعداد: 4
چیلر
30 تن تبرید
مدل کمپرسور: ZR 94
تعداد: 4
چیلر
40 تن تبرید
مدل کمپرسور: ZR 125
تعداد: 4
چیلر
48 تن تبرید
مدل کمپرسور: ZR 160
تعداد: 4
چیلر
60 تن تبرید
مدل کمپرسور: ZR 190
تعداد: 4
چیلر
80 تن تبرید
مدل کمپرسور: ZR 125
تعداد: 8
چیلر
100 تن تبرید
مدل کمپرسور: ZR 144
تعداد: 8
چیلر
125 تن تبرید
مدل کمپرسور: ZR 190
تعداد: 8

کمپرسور

کمپرسور روتاری

کمپرسور روتاری در ظرفیت های پایین برای چیلرهای با برق تک فاز و اسپلیت ها تولید می شود. به دلیل محدودیت ظرفیت و مصرف بالای برق ، استفاده از این نوع در چیلرها چندان رایج نیست.

کمپرسورهای پیستونی

کمپرسور پیستونی آریانوین پارسه

کمپرسورهای پیستونی اولین گروه از کمپرسورهای چیلر تراکمی می­ باشند که عملکرد آنها بسیار شبیه به موتور ماشین است، مبرد با پیستون در داخل سیلندر قرار گرفته و از طریق حرکت رفت و برگشتی متراکم می ­شود که نیرو لازم از سوی موتور از طریق میل­ لنگ به شاتون و پیستون منتقل می­ شود. یکی از دو قطعه اصلی در این کمپرسور سوپاپ ساکشن و دیسشارژ است. در حرکت رو به پایین کمپرسور، مبرد وارد محفظه پیستون می­ شود و وقتی فشار داخل سیلندر با فشار محفظه کمپرسور برابر شد، سوپاپ بسته و در این هنگام پیستون به پایین ترین حد کورس خود می رسد. سپس، با حرکت به سمت بالا، گاز مبرد فشرده و در نهایت با باز شدن سوپاپ دیسشارژ مبرد از کمپرسور خارج شده و دوباره این حرکت متناوبا تکرار گشته و سیکل تبرید جریان پیدا می­ کند.

کمپرسور اسکرال

کمپرسور اسکرال

در چیلرها معمولا برای خنک سازی آب در ابعاد کوچک (ظرفیتی کمتر از 200 تن) از کمپرسورهای اسکرال استفاده می‌شود. ظرفیت این کمپرسورها معمولا از ۳ تن شروع می‌شود. برای افزایش ظرفیت سیستم‌هایی که از کمپرسورهای اسکرال استفاده می‌کنند، باید تعداد کمپرسور را افزایش داد. چنین کمپرسورهایی می‌توانند تا 500 تن ظرفیت داشته باشند بر اساس تعداد کمپرسور و تعداد مدار انتخاب شده.

در این کمپرسورها این قابلیت وجود دارد که می‌توان ظرفیت کاری آن‌ها را بین بازه 20 درصد تا 100 درصد تنظیم کرد و بنابراین می‌توان ظرفیت دلخواه را به دست آورد. ضعف این موضوع در این است که ظرفیت چیلر را تنها می‌توان به صورت پله‌ای افزایش داد و لزوما نمی‌توان به ظرفیت کاملا دلخواه رسید. اما مزیت این شیوه در این است که اگر یکی از کمپرسورها خراب شود، با اینکه ظرفیت سیستم کاهش پیدا می‌کند، اما سیستم به طور کامل قطع نمی‌شود. با توجه به قیمت تمام شده چیلر ، کارایی و میزان لرزش و صدا ، بهترین گزینه برای سیستم های کوچک و متوسط است.

کمپرسور اسکروپ

کمپرسور اسکرو

این کمپرسورها برای چیلر تراکمی با ظرفیت ۴۰-۱۲۰۰ تن تبرید مورد استفاده قرار می­ گیرد و بازده آن بالاتر از چیلرهای با کمپرسورهای سیلندر پیستونی می­ باشد. این کمپرسورها دارای دو روتور نر و ماده بوده، که با چرخش آنها مبرد متراکم می­ گردد.

کمپرسور گریز از مرکز

کمپرسور سانتریفیوژ

در کمپرسور گریز از مرکز از دو دمنده یا پروانه استفاده می‌شود که می‌توانند حجم زیادی از گاز را فشرده‌ کنند. این کمپرسورها جزو دسته کمپرسورهای دینامیکی محسوب می‌شوند چرا که اساس کار آن‌ها، تغییر انرژی جنبشی گاز است. سپس با استفاده از یک دیفیوزر، این انرژی جنبشی به فشار استاتیکی یا انرژی پتانسیل تبدیل می‌شود. با استفاده از پره‌های ورودی می‌توان ظرفیت این نوع از کمپرسور را تغییر داد. همچنین می‌توان از یک درایو فرکانس متغییر (VFD) برای تغییر سرعت پروانه کمپرسور استفاده کرد و به این ترتیب می‌توان ظرفیت کمپرسور را افزایش یا کاهش داد.

کندانسور هوا خنک

با توجه به کمبود آب و قیمت بالای آن ، در اکثر موارد امکان استفاده از کندانسور آبی وجود ندارد. در عوض در کندانسور هوا خنک با استفاده از فن ، گرما مستقیما به هوا منتقل می شود. کندانسور هوایی خود در دو نوع کویل لوله و فین (Fin & Tube Coil) و کندانسور میکروکانال (Micro Channel) طراحی می شوند.

کندانسور هوا خنک

در مدل کویل لوله و فین ،  مبرد در لوله های مسی در جریان است و یک یا چند فن ، هوا را از بین آن ها عبور می دهد. عبور هوا باعث خنک شدن و میعان ماده مبرد می شود.  از آنجایی که ضریب انتقال حرارتی هوا پایین است ، لوله های مسی به تنهایی نمی توانند گرمای کافی را دفع کنند. برای این کار از پره های آلومینیومی در کنار لوله ها استفاده می کنند.

کندانسور میکروکانال

کندانسور میکروکانال ، گران تر ، حساس تر و دارای کارایی بیشتری است. بخار داغ به جای عبور از لوله های مسی ، در کانال های بسیار نازک آلومینیومی عبور می کند. فین ها نیز به طور فشرده در بین کانال ها قرار دارند. این نوع کندانسور چیلر ، کارایی بالاتری نسبت به کویل فین و تیوب دارد. سبک تر و کم حجم تر نیز است. البته فشردگی ساختار آن باعث ایجاد یک اشکال می شود. در مناطقی که گرد و غبار زیادی در هوا وجود دارد ، به راحتی این فواصل مسدود می شود.

شیر انبساط

شیر انبساط الکترونیکی

شیر انبساط در دو مدل طراحی و تولید می شوند. امروزه در اکثر موارد از شیر انبساط الکرونیکی استفاده می کنند. وظیفه این قطعه تقسیم سیکل تبرید به دو بخش با فشار بالا (کمپرسور ، کندانسور) و فشار پایین (اواپراتور) است. شیر انبساط با تنظیم میزان جریان مبرد ورودی به اواپراتور ، تاثیر زیادی در کارایی ، مصرف برق و دوام دستگاه دارد. گاهی تولید کنندگان برای کاهش قیمت چیلر و توانایی رقابت در بازار ، از شیر انبساط ترموستاتیکی در ساخت چیلر استفاده می کنند. اما دقت و حساسیت سیستم نیز پایین می آید.

اواپراتور

مبدل حرارتی

مبدل حرارتی پوسته و لوله ، متداول ترین شکل اواپراتورها است. ساختار به این شکل است که تعدادی لوله در یک محفظه استوانه ای شکل قرار گرفته است. یک ماده از داخل لوله ها و دیگری از محفظه عبور می کند. در حین این عبور ، دو ماده با هم تبادل گرمایی دارند. برای کارایی بیشتر در پوسته صفحاتی به نام بافل (baffles)  قرار گرفته که باعث آشفته شدن جریان آب و بالا رفتن کارایی می شود. بافل ها نقش نگهداری از لوله و حذف لرزش ناشی از حرکن مبرد در آن ها و ایجاد حرکت مارپیچ در سیال برای افزایش راندمان انتقال حرارت را دارد.

در مدل صفحه ای (plate evaporator) ، همانطور که از نامش مشخص است ، متشکل از تعدادی صفحه در کنار هم است. مبرد و سیال در صفحه ها ، به صورت یکی در میان ، در جریان هستند. به دلیل این که سطح انتقال گرما در صفحات بالاست ، این مبدل حرارتی راندمان بسیار خوبی دارد. البته اندازه آن نیز بسیار کوچک خواهد شد. به دلیل همین اندازه کوچک ، در برخی مینی چیلرها از این نوع اواپراتور استفاده می شود. به دلیل افزایش قیمت مینی چیلر ، خرابی زیاد و مقاومت کم آن در برابر حرارت و فشار ، نصب آن در چیلرها چندان نیز رایج نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با ما تماس بگیرید

با افتخار ، آماده پاسخگویی به سوالات شما هستیم.

09137305102

031-32242937

برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

Size and packaging guidelines

Fermentum scelerisque hendrerit parturient nullam enim lobortis litora parturient dictumst.

Potenti a quisque tincidunt venenatis adipiscing parturient fermentum nisl tincidunt amentu.

Scelerisque conubia lobortis a condimentum ad eleifend dui integer maecenas habitant nostra.

Specification Chair Armchair Sofas
Height 37" 42" 42"
Width 26.5" 32.5" 142"
Depth 19.5" 22.5" 24.5"
Assembly Required No No Yes
Packaging Type Box Box Box
Package Weight 55 lbs. 64 lbs. 180 lbs.
Packaging Dimensions 27" x 26" x 39" 45" x 35" x 24" 46" x 142" x 25"
Specification Chair Armchair Sofas
Height 37" 42" 42"
Width 26.5" 32.5" 142"
Depth 19.5" 22.5" 24.5"
Assembly Required No No Yes
Packaging Type Box Box Box
Package Weight 55 lbs. 64 lbs. 180 lbs.
Packaging Dimensions 27" x 26" x 39" 45" x 35" x 24" 46" x 142" x 25"
Specification Chair Armchair Sofas
Height 37" 42" 42"
Width 26.5" 32.5" 142"
Depth 19.5" 22.5" 24.5"
Assembly Required No No Yes
Packaging Type Box Box Box
Package Weight 55 lbs. 64 lbs. 180 lbs.
Packaging Dimensions 27" x 26" x 39" 45" x 35" x 24" 46" x 142" x 25"
Specification Chair Armchair Sofas
Height 37" 42" 42"
Width 26.5" 32.5" 142"
Depth 19.5" 22.5" 24.5"
Assembly Required No No Yes
Packaging Type Box Box Box
Package Weight 55 lbs. 64 lbs. 180 lbs.
Packaging Dimensions 27" x 26" x 39" 45" x 35" x 24" 46" x 142" x 25"
Specification Chair Armchair Sofas
Height 37" 42" 42"
Width 26.5" 32.5" 142"
Depth 19.5" 22.5" 24.5"
Assembly Required No No Yes
Packaging Type Box Box Box
Package Weight 55 lbs. 64 lbs. 180 lbs.
Packaging Dimensions 27" x 26" x 39" 45" x 35" x 24" 46" x 142" x 25"
Specification Chair Armchair Sofas
Height 37" 42" 42"
Width 26.5" 32.5" 142"
Depth 19.5" 22.5" 24.5"
Assembly Required No No Yes
Packaging Type Box Box Box
Package Weight 55 lbs. 64 lbs. 180 lbs.
Packaging Dimensions 27" x 26" x 39" 45" x 35" x 24" 46" x 142" x 25"